Naše pohodové desatero

1. Bezpečnost na místě a při jízdě

Snažíme se vše dělat pro maximální bezpečnost malých závodníků, návštěvníků i pořadatelů. 
K dispozici máme zdravotníka s nutným vybavením.
Děti dostanou doporučení jak se na trati chovat a nechovat. 
Nulová tolerance slovního napadání, skopnutí z kola za jízdy a pod. nevhodného chování. Za to je diskvalifikace.

directions_bike

2. Bezpečnost závodníků

Dítě bez přilby nepustíme na trať!
Dítě na kole ve špatném stavu nepustíme na trať. 
Doporučujeme dlouhé nohavice u kalhot, předejití silničního lišeje. Ideální delší rukáv u trička, ale to necháme dle počasí. 
Doporučujeme pevnou obuv.
Nemůžeme dětem přikazovat co si mají obléknout, je proto na uvážení rodičů v čem je pustí na trať. 

brightness_high

3. Pohoda a klídek

Spousta rodin, které přijdou a je jedno jaké mají dítě, jsou i tak v dost velkém zápřahu s stresu. My chceme jedno pohodové odpoledne pro všechny. Odpoledne plné napětí, smíchu a uvolněnosti. Není zde místo pro přebujelé ego rodičů, že jejich dítě nechce dojet závod. není to ostuda. Mezi dětmi jsou i "jiné" děti a ty toto chování ještě více stresuje. Můžete si o nich něco přečíst zde: https://hadata-neratovice.cz

favorite_border

4. Všichni jsou vítaní

Je nám jedno jestli je Pepík autista, nebo Maruška neumí mluvit. Netrápí nás, že tam udělá desetileté dítě scénu vedle dvouletého. A je jedno jestli je normální nebo "jiné".  Sami máme "jiné" děti. V tento den jsou všechny prostě jen DĚTI. Dovolte jim vyválet se v písku nebo se vztekat, že je fronta dlouhá. 

alarm

5. Časomíra - respektujte prostor pro stopkaře

Stává se nám, že rodiče stojí za zády stopkařů a kontrolují, co naměřili a ještě na místě je konfrontují. Respektujte to, že jsou to taky jen rodiče a dělají to dobrovolně ve svém volném čase. Před vyhodnocením nikomu průběžné časy nesdělujeme. Opakující se dotazy na to, jak to Pepík odjel kolo po kole, zdržují a odvádějí pozornost stopkaře, který musí hlídat čísla závodníků, kolik kol vlastně odjeli, do toho čas a zapisovat to ke správnému dítěti. není toho zrovna málo. Nepotřebují aby jim někdo nadával. řada rodičů má pocit, že by to zvládli lépe. Prosím, můžete do toho jít s námi a přihlásit se jako dobrovolník na další ročník. ;) 

6. Pořádek musí být

Stávající koše vyvezou před akcí. Tradičně budeme mít půjčeny odpadkové koše navíc. Nejsme čuníci. Vždy je po nás místo, minimálně ve stejném stavu jako před tím. Dost často i v lepším, protože sbíráme všechno okolo. 

event_seat

7. Posezení 

Stoly a lavičky budou opět čekat na ty, co je obsadí. Kdo dřív přijde, ten dřív mele :) Kdo může ať si vezme rozkládací stoličku, můžete si vzít deku a udělat si piknik. Místa bude dost ;)

8. Občerstvení

Většinou zajistí nejbližší restaurace. Snažíme se mít každý rok něco v ceně zápisného, ale spoléhat na to nemůžeme. Protože je to dětská akce, nemůžeme nalévat alkoholické nápoje. Pivo si musíte obstarat v přilehlé restauraci. 

insert_emoticon

9. Pryč s nudou

Víme, že dětem vadí dlouhé čekání a proto máme nachystaný doprovodný program, kde se děti zabaví a rodiče se mohou přidat. 

trending_up

10. Progres musí být

Každý rok si vyslechneme názory rodičů a hlavně dětí, co zlepšit do příště. Ačkoli to děláme jako rodiče a dobrovolníci snažíme se vyhovět těm, pro které to děláme.